Drukuj
Odsłony: 8128

Dziś rozmawiamy z Wojciechem Kruczyńskim, pasjonatem triathlonu, dyrektorem Endu Sport i współorganizatorem ENEA Poznań Triathlon 2014. Wojtek, jak znajdujesz czas aby godzić swoją pasję z obowiązkami?

- Nie godzę, bo moje obowiązki i triathlon to moja pasja. Jestem człowiekiem, który twierdzi, że w życiu trzeba robić to co się lubi. Robiąc to, co się lubi, można zdziałać więcej. Zdecydowałem się podążać taką drogą i jeszcze nigdy nie żałowałem swojej decyzji.

Rozmawiamy na kilka dni przed zawodami przed ENEA Poznań Triathlon. Czym ta impreza różni się od zeszłorocznej?

- Po pierwsze rozmachem. W tym roku wystartuje ponad 2500 osób – tylu triathlonistów w stolicy Wielkopolski jeszcze nie było. Z jednej strony jest to wynik coraz większej popularności triathlonu, a z drugiej – efekt tego, że zeszłoroczna impreza podobała się zawodnikom i teraz chętnie wracają do Poznania. To z kolei napędza nas do jeszcze większej pracy w tym roku. Podczas tegorocznej edycji mamy również bardzo mocną obsadę. Podczas drugiego dnia rywalizacji zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansie długim, ale przede wszystkim przyjazd Chrisa McCormacka, który jest wielokrotnym mistrzem świata. Fakt, że jest to największa impreza z cyklu ENEA Tri Tour i wiele innych rzeczy...

W tym roku kolejny raz zmagania ludzi z żelaza uświetni koncert znanego zespołu, jakim niewątpliwie jest Myslovitz. Jakie atrakcje przygotowaliście dla zawodników i kibiców?

- Koncert jest wynikiem tego, że nie chcemy, aby to były tylko zawody sportowe, które nie będą interesowały zwykłych mieszkańców. Zespół Myslovitz oprócz wielkiej popularności niesie z sobą coś podobnego do triathlonu, podczas ich występu mamy praktycznie całą gamę emocji, zupełnie tak samo jak w triathlonie. Ponadto każdy będzie mógł u nas poczuć się jak prawdziwy kolarz lub triathlonista, ponieważ odbędą się wyścigi na trenażerach, Elite Tri Race, gdzie na każdego będą czekać nagrody. Specjalna strefa Expo przeznaczona dla każdego fana sportu, ale nie tylko, bo oprócz nowinek sportowych będzie można chociażby wspomóc akcję „Biegiem na pomoc". Jednak najwięcej atrakcji będzie czekać w Strefie ENEI, gdzie czas będzie płynął przy grach i zabawach ze znajomymi, ale też będzie wydzielona specjalna Strefa Chill-outu, gdzie będzie można odpocząć na leżaczku pod parasolem i zjesz lody. Gwarantuję, że każdy kto przyjdzie w weekend nad poznańską Maltę znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas z rodziną i przyjaciółmi.

Czy sądzisz, że w przyszłości na zawodach w Polsce możemy kolejnych zawodników tej klasy co „Macca"?

- Chrisa McCormacka będzie bardzo ciężko przebić komukolwiek, bo to startująca legenda tego sportu. Jednak ciągle staramy się o zdobycie licencji IRONMAN, gdy już uda się ją zdobyć to będziemy należeć do elitarnego grona zawodów, dzięki czemu ranga naszych zawodów zwiększy się wielokrotnie. W ten sposób również obsada poznańskiego triathlonu będzie mocniejsza z zawodów na zawody. Dlatego też proszę o trzymanie kciuków, abyśmy za rok się spotkali i rozmawiali już przed imprezą pod egidą IRONMAN. Liczymy też na to, że Chrisowi w tym roku spodoba się na tyle, że wróci do nas z swoimi znajomymi, którzy podniosą rangę naszych zawodów. Dodam, że Macca zabrał do nas swojego podopiecznego Caseya Munro, który jest naprawdę bardzo obiecującym zawodnikiem.

Na mecie poznańskich zmagań, obok Chrisa McCormacka, staną m.in. ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc": Iwona Guzowska, Piotr Nowak oraz duet Jarek Skiba i Marcin Suwart. Triathlon stał się dla nich nieodłączną częścią życia, a dla organizującej akcję „Biegiem na pomoc" Fundacji SYNAPSIS przyczółkiem walki o lepsza przyszłość dla dzieci z autyzmem.

- Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że możemy wspierać ten szczytny cel. Świadomość związana z autyzmem to bardzo ważna sprawa. Cieszymy się z tego, że tak znakomicie ambasadorzy akcji „Biegem na pomoc" będą rywalizować na ENEA Poznań Triathlon. Mam nadzieję, że nasza impreze przyczyni się do tego, aby ludziom chorym na autyzm żyło się lepiej.

Przyszłość polskiego triathlonu za 5 lat?

- Jak widzisz przyszłość polskiego triathlonu piszę się w iście różowych barwach. Wystarczy zobaczyć ilu zawodników wystartowało w imprezach cyklu ENEA Tri Tour oraz ilu triathlonistów wystartuje w tym roku w ENEA Poznań Triathlon. Teraz panuje moda na zdrowy styl życia, a ludzie coraz częściej wybierają triathlon niż inne dyscypliny. Zresztą nie jest to dziwny wybór, ponieważ uprawianie triathlonu to gwarancja ciekawych treningów. Jednak przede wszystkim każdy start to przełamywanie własnych słabości i to chyba wszystkim najbardziej się podoba.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na poznańskiej Malcie. Zapraszamy po tatuaż mocy na stoisko „Biegiem na pomoc" :-)


- Do zobaczenia! Na pewno odwiedzę stoisko „Biegiem na pomoc" i kto wie może skuszę się na tatuaż.