Drukuj
Odsłony: 6037

Dzień dobry! Przepraszamy za spóźnienie na rozmowę. Korki w stolicy. A jak wygląda sytuacja w stolicy polskiego triathlonu na niespełna tydzień przed Susz Triathlon 2014?

- Sytuacja jest wyśmienita. Pobiliśmy rekord ilości zgłoszeń na zawody i mimo, że minął już na to czas, nie potrafimy niektórym spóźnionym przyjaciołom odmówić i zgadzamy się na ich dopisanie do, już i tak pękającej w szwach, listy startowej. Teraz czeka nas najważniejsze, czyli przygotowanie „Miasteczka triathlonowego" na terenie Plaży Miejskiej w Suszu, by móc ugościć ponad 1000 zawodników biorących udział w trzydniowym święcie triathlonu w naszym mieście.

Susz to wyjątkowe miejsce z wielu powodów. Dla nas m.in. dlatego, że właśnie tam doszło do poczęcia i narodzin akcji „Biegiem na pomoc". A propos narodzin. Słyszeliśmy, że macie już w UKS następców Mańka?

- Następcy są i to całkiem nieźli. Sam Maniek podkreślił niedawno, że najbardziej liczy na Maksa Karczewskiego, ale do bezpośredniej konfrontacji w tym roku nie dojdzie. Maks jest lojalny i wystartuje tylko w sprincie, żeby swoją wygraną nie zawstydzić starszyzny (śmiech). Jak wiadomo Maniek zawsze największą formę szykuje na Susz i pewnie znów ucieknie wszystkim swoim następcom, których zresztą w tym roku jest jeszcze więcej, bo cały UKS rośnie w siłę i z roku na rok wystawia coraz liczniejszą reprezentację.

Opowiedzcie proszę naszym czytelnikom o tym, jak będą wyglądały tegoroczne zawody od strony sportowej.

- Zaczynamy w piątek o 19-tej odprawą techniczną dla zawodników dystansu długiego. Ci startują w sobotę o godz. 9-tej rano. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Jakuba Czai na faworytów wyrastają Michał Siejakowski, Adam Głogowski, Bartłomiej Pawełczak i Piotr Grzegórzek. Silni zapewne będą też Ukraińcy – Viktor Aloshyn i Nazar Dorosh. W niedzielę zaczynamy o 9.15 od aquathlonu dzieci, następnie wystartują młodzicy oraz wyścig Open aquathlonu. O 11.30 odbędzie się start wyścigu Open na dystansie sprinterskim. Na sam koniec zostawiliśmy to, co najlepsze, czyli oddzielne starty elity w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn na dystansie sprinterskim. Zapowiada się ciekawa walka pomiędzy Mateuszem Kaźmierczakiem i Mateuszem Rakiem wśród mężczyzn oraz Agnieszką Jerzyk i Marią Cześnik wśród kobiet. Niemniej w tym sporcie nie ma pewnych zwycięzców i liczymy , że do walki o medale włączą się również inni triathloniści.

Poza sportowymi zmaganiami ludzi z żelaza przygotowaliście liczne atrakcje towarzyszące. Kogo będzie można posłuchać w tym roku na suskiej scenie?
- Zawsze staramy się, by rywalizacji sportowej towarzyszyły wydarzenia artystyczne na najwyższym poziomie. Nie inaczej będzie w tym roku. Postawiliśmy na regaee. W piątek bowiem na scenie wystąpi zespół Raggafaya, a po nim święcący ostatnimi czasy muzyczne sukcesy Kamil Bednarek. W sobotę zagra ZKS Squad. Na zakończenie zaś istna petarda – w muzyczną podróż porwie nas PAY TV, który dał w zeszłym roku tak fantastyczny koncert, że nie wahaliśmy się ani chwili, żeby zaprosić go ponownie.

Na zawody zgłosiło się ponad 1000 zawodników. Swój udział zapowiedzieli także nasi ambasadorzy, m.in. Tomek Karolak. Czy w tym roku również spodziewacie się emerytowanego górnika, który przyjeżdża do Was rowerem z przyczepką aż ze Śląska?

- Ależ oczywiście. Nasz przyjaciel, a wydaje Nam się, że możemy tak nazywać pana Mariana Górskiego, jest zapisany i jak co roku wystartuje na dystansie długim. Najpewniej też, zgodnie z tradycją, pierwszy przyjedzie na imprezę i wyjedzie z niej ostatni.

Nie możemy się zatem już doczekać weekendu. Dziękujemy za wsparcie w robieniu dobrych wyników dla maluchów z autyzmem.

- My również dziękujemy za zaufanie i oczywiście polecamy się na przyszłość. Do zobaczenia w Suszu!

***

www.triathlon.susz.pl