Drukuj
Odsłony: 7060

O co chodzi w zbiórce uderzeń serc na Pulsstory?

- SERCEM BĄDŹ Z NAMI, to jeden ze sposobów dołączenia do akcji "Biegiem na pomoc". Osoby aktywne, niezależnie od tego jaką formę aktywności uprawiają - dedykują osobom z autyzmem swój wysiłek.

Od maja do października 2014, czyli przez pół roku, każdy kto dołączy do społeczności, bierze na siebie zobowiązanie zrealizowania celu – zebrania PÓŁTORA MILIONA skurczów serca. Skurcze zliczane są podczas wysiłku. Dane są rejestrowane w portalu. Każdego dnia można sprawdzać swój postęp, dzielić się informacjami z otoczeniem. Półtora miliona to liczba dość trudna do wyobrażenia, ale przy kalkulacji z grubsza, jest to około 250 średnio intensywnych treningów, po 50 minut każdy, więc wierzcie mi - da się to zrobić.

Zbieramy - półtora miliona skurczów (to cel indywidualny), cała grupa wspierająca akcję, ma zebrać MILARD UDERZEŃ SERC. By móc wyobrazić sobie jak łatwo można by osiągnąć tę sumę, wystarczy przyjąć, że każdy startujący w tym sezonie w naszym kraju maratończyk, oddałaby swoje parametry z ukończonego maratonu i mamy koniec akcji. Jednak wartość, którą uznaliśmy za szczególną w dzieleniu się swoim wysiłkiem to wynik jako rezultat długiej drogi każdej z zaangażowanych w tę akcję osoby. Zbieramy skurcze podczas KAŻDEGO JEDNEGO TRENINGU i STARTU, przez określony czas - 6 miesięcy. Tym samy historię swojej zmiany lub zmiany czyjegoś życia, piszemy nieprzerwanie. Taki sposób pomocy innym uświadamia, że rezultat nie jest wynikiem jednorazowego działania tylko sumiennej, konsekwentnej i świadomej pracy.

Jak można dołączyć do społeczności Klubu "Biegiem na pomoc"?

- Są dwa sposoby na dołączenie do społeczności klubu, i oba są bardzo proste: wystarczy wejść na stronę www.biegiemnapomoc.pl i kliknąć w ZAREJESTRUJ SIĘ pod logotypem pulsstory - to jest wersja dołączenia dla osób, które jeszcze nie posiadają konta w portalu. Drugi sposób - dla tych, którzy już posiadają konto w pulsstory - to wybranie z głównego menu podstrony z prezentacją społeczności klubów dostępnych w portalu. Po kliknięciu w ikonkę dołączenia do społeczności, użytkownik zostaje przekierowany na stronę www.biegiemnapomoc.pl i rejestruje się, używając swoich danych, którymi loguje się do pulsstory.

Przede wszystkim jednak alby dołączyć do akcji należy chcieć przyjąć na siebie zobowiązanie realizacji celu - zebranie półtora miliona uderzeń serca podczas wysiłku.

Jak zrzucać treningi?

- Z portalu pulsstory korzystają zarówno te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ruchem jak również wyczynowi sportowcy. Każdy posiada inne urządzenie/sposoby na ewidencjonowanie swoich treningów – to oczywiście jest zależne od indywidualnych potrzeb, nawyków i możliwości. Wizja pulsstory, to dostęp do informacji o swoim wysiłku i postępach, bez uwiązywania do konkretnego modelu zegarka czy aplikacji na smartfona. Umożliwiamy na portalu wprowadzanie treningów na kilka sposobów i każdy może sobie wybrać najwygodniejszą dla siebie formę:

  1. poprzez ręczne dodawanie aktywności (nie każdy posiada przecież sportowy zegarek i nie każda dyscyplina pozwala na uprawianie jej ze smartfonem w kieszeni – sporty walki, siatkówka plażowa, nurkowanie, windsurfing)
  2. osobom korzystającym z popularnych aplikacji (np. endomondo) umożliwiamy synchronizację kont, dzięki temu rozwiązaniu można łatwo przenieść historię wszystkich treningów do pulsstory i na bieżąco zaciągać dane do portalu ciągle korzystając z ulubionej aplikacji : )
  3. dla wybranych modeli pulsometrów przygotowaliśmy ułatwienie synchronizacji konta w pulsstory z portalem obsługującym dane zegarka. Zaraz po pierwszym logowaniu należy tylko wprowadzić odpowiednie dane w swoim profilu użytkownika i dane automatycznie będą zaciągane do kalendarza.
  4. pliki z treningów można również wrzucać bezpośrednio do portalu, można to robić pojedynczo albo hurtem, obsługujemy wszystkie dostępne formaty plików (*.sdf, *.hrm, *.xml, *.gpx, *.tcx, *.pwx, *.fit, *.slf )
  5. ostatnia możliwość to wysyłanie plików na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. System rozpoznaje adres mailowy z którego przyszły dane i aktualizuje dane w kalendarzu. Ta forma jest wygodna dla tych, którzy rejestrują swoje aktywności na przykład w klubie fitness, gdzie systemy (np. popularne suunto na zajęciach z rowerem stacjonarnym) automatycznie wysyłają pliki z danymi o treningu, na maila użytkownika. Ustawienie przekierowania, lub ręczne przesłanie wszystkich maili w miesiącu, uzupełni nasz kalendarz treningowy o aktywności wykonane w klubie.

Czy obsługiwany jest każdy model pulsometru?

- Tak, mamy rozpoznaną większość najbardziej popularnych pulsometrów. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że jakiś model nie przeszedł przez nasze ręce. Jeśli użytkownik prześle nam plik, którego system nie rozpoznał, zajmuje nam to od 2 do 3 dni by rozpoznać go i umożliwić wgrywanie do portalu. Reagujemy na na potrzeby użytkowników, jeśli tylko o nich wiemy.

Czy bez pulsometru także można włączyć się w zbiórkę?
Oczywiście. Każda aktywność jest związana z pracą naszego serca i każdy skurcz – nawet podczas chodu, czy zajęć z jogi, gry w siatkówkę – możemy zadedykować osobom z autyzmem i nie musimy być posiadaczami zbędnej elektroniki. W portalu przygotowane zostały kalkulatory, które w oparciu o podstawowe parametry naszego ciała, są w stanie obliczyć średnie tętno, a tym samym podać liczbę uderzeń serca podczas treningu.

Czym jest Pulsstory?
- Pulsstory to narzędzie i idea. Narzędzie do ewidencjonowania aktywności, idea świadomego treningu połączonego z robieniem czegoś dla kogoś, zwłaszcza potrzebujących. Nasze motto to HAPPINESS IN A HEARTBEAT, czyli szczęście w biciu serca. Portal stworzony z myślą o agregacji przedsięwzięć, produktów i usług w jednym miejscu, bo to by móc cieszyć się z tego co robimy, lub dawać to szczęście innym. Dla jednych będzie to medal na mecie, dla drugich świadomość, że ich trening zmienił czyjeś życie na lepsze. Ty wybierasz – swój cel, drogę i to, co zrobisz z tym co osiągniesz na końcu. Życie, to Twoje story...

Dziękujemy. Miło biegnie się na pomoc w Waszym towarzystwie.

Dzięki :-)

***

www.pulsstory.com
www.facebook.com/pulsstory