Drukuj
Odsłony: 5640

Szusz Triathlon, czyli zawody, na których 7 lipca 2012 roku zainaugurowaliśmy akcję "Biegiem na pomoc", zostały partnerem akcji "Biegiem na pomoc". Na expo tegorocznych zawodów znajdziecie nasze stoisko, a na trasie będziecie mogli się ścigać i kibicować naszym ambasadorom i członkom klubu.

W dniach 4-6 lipca położone w województwie Warmińsko-Mazurskim, małe miasteczko Susz ponownie stanie się Polską Stolicą Triathlonu. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Susz Triathlon, czyli zawodów z największą tradycją w naszym kraju, sięgającą roku 1991, gdy to po raz pierwszy w tym malowniczym mieście wystąpili „ludzie z żelaza".

Tegoroczne zawody podobnie jak w roku ubiegłym współorganizują Gmina Susz oraz UKS TRS Susz i jak to mają w zwyczaju zamierzają w pełni ugościć wszystkich zawodników, którzy zdecydują się na start w Suszu. – Jestem szczęśliwy, że już po raz 23 możemy do Susza zaprosić wszystkich miłośników tego pięknego i morderczego sportu. Triathlon mocno się zakorzenił w Suszu a wieloletnia tradycja rozgrywania u nas zawodów pozwala nam zapewnić je dla dużej ilości zawodników, z ciekawą oprawą artystyczną, targami Expo i innymi imprezami towarzyszącymi – mówi burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który wyjaśnia również fenomen zawodów rozgrywanych w małej miejscowości - Jedną z wizytówek naszych zawodów jest podziwiany przez wszystkich uczestników wolontariat w który angażuje się głównie młodzież z Susza i okolicznych miast. Doceniany jest również doskonały klimat stworzony przez mieszkańców, którzy kibicują na całej trasie zawodów. Tworzone są nawet zorganizowane grupy w miejscowościach, przez które prowadzi trasa kolarska, które dopingują wszystkich uczestników suskiego triathlonu. I co dla nas jest również ważne, z roku na rok coraz więcej mieszkańców Susza startuje w tych zawodach by rywalizować przed swoją publicznością.

A rywalizować jest, w czym, bowiem organizatorzy suskich zawodów zadbali o to by każdy miłośnik triathlonu znalazł dystans dla siebie. – Zaczynamy w sobotę, gdy do rywalizacji staną zawodnicy startujący w dystansie długim, który od 2007 roku rozgrywany jest w Suszu. Niedziela zacznie się od startów zawodników aquathlonu a po nich swoje zmagania rozpoczną zawodnicy zgłoszeni do sprinterskiego startu w rywalizacji Open. Na zakończenie czeka najważniejsze a więc dwa starty w kategorii Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn na dystansie sprinterskim. O medale powalczą seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy. Dla wszystkich medalistów zagwarantowane są oczywiście wysokie nagrody finansowe, więc jest, o co walczyć – mówi dyrektor sportowy imprezy, Jacek Sobucki.

Magnesem przyciągającym najlepszych zawodników specjalizujących się w dystansach krótkich jest oczywiście ranga Mistrzostw Polski. - Doceniamy to, że po raz kolejny Polski Związek Triathlonu powierzył nam organizację Mistrzostw Polski. Jest to dla nas naprawdę duże wyróżnienie – mówi dyrektor generalny Susz Triathlon, Paweł Młynarczyk. – Priorytetem będzie dla nas przeprowadzenie zawodów bezpiecznych i satysfakcjonujących każdego ich uczestnika. Z dużą uwagą przyglądamy się każdemu detalowi, który jesteśmy w stanie poprawić, by zawody były jeszcze bardziej widowiskowe i atrakcyjne. Pochwalić się możemy wysoką pulą nagród, która licząc nagrody finansowe i rzeczowe wyniesie ponad 100 000 zł. Łącznie odbędą się 63 dekoracje, a nagrodzonych w sumie zostanie 210 zawodników. Tutaj duży ukłon w stronę naszych sponsorów, bez których organizacja imprezy na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa.