Drukuj
Odsłony: 4127

W ubiegłą sobotę 11 lipca, podczas Volvo Triathlon Series w Nieporęcie, odbyły się niecodzienne dobroczynne zmagania - II Rowerkowe Mistrzostwa Świata. Prawie 50 śmiałków ścigało się na dystansie 70,3 m, na rowerkach z kołami 16 cali. A wszystko po to, aby zebrać fundusze na "Badabada" - Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu. W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto lubi rywalizację - nie koniecznie na poważnie, a ponadto potrafi jeździć na dziecięcym rowerku. Wymagana była wcześniejsza rejestracja i opłata wpisowego w wysokości 50 zł lub więcej. Nowością w tym roku były starty korespondencyjne za pomocą zawodników do wynajęcia.

Czelendż 70,3 16'' nie należy do najłatwiejszych konkurencji. Udział wymaga dużej sprawności ruchowej, umiejętności utrzymania równowagi oraz dużej dawki poczucia humoru. Wielu zawodnikom problem sprawiało utrzymanie właściwego toru jazdy. Najszybszym zawodnikiem wśród dzieci okazał się Adaś Bronakowski, który wykręcił 9,5 sek. Wśród mężczyzn z czasem 9,1 sek na podium stanął reprezentowany przez Kubę Deca, Twister. Najszybszą kobietą była Marianna Lepka – przebycie 70,3 m zajęło jej 15,1 sek. Tri NEGU Team odebrał nagrodzę dla najliczniej reprezentowanego klubu.

Konkurs na najlepszą stylówę nie został rozstrzygnięty w dniu zawodów. Ojcowie organizatorzy zdecydowali oddać w tej sprawie głos internautom. Na drodze zupełnie nie merytorycznych narad, w trakcie których, Piotr Nowak został zdyskwalifikowany za to, że przebrał się za sportowca, a Sportowy Jeż Poranny wykluczony za wielokrotne przebieranie się niczym Madonna, do finału konkursu wytypowano: Czarnego Anioła, Niemowlaka, Wróżkę, Muszkietera i Blondasa. Głosować na nich można na www.facebook.compl/biegiemnapomoc. Jeden like = jeden głos. Głosowanie potrwa do 22 sierpnia do godz. 12.00. A nagrody za stylówę będą oczywiście stylowe!

Podczas tegorocznej edycji rowerkowego czelendżu udało się zebrać 3849,26 zł, które w całości zostały przekazane na ‪Badabada Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu. Zebrana kwota pozwoli na udzielenie 38 konsultacji dla dzieci zagrożonych autyzmem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym przybyłym na miejsce imprezy jak i korespondencyjnym, za udział w czelendżu. Robienie dobrych wyników dla dzieci z autyzmem nakręcali: Krzysztof Dietrich, Marcin Konieczny, Piotr Nowak oraz G&G Promotion, ADD Creative Studio Reklamy, AirBike, Artneo, ‪‎House Of Skills, 3athlete, Tri-Fun.pl, a także Sportografia.pl, Tryumf i HUUB Polska i wolontariusze „Biegiem na pomoc".

Zobacz galerie zdjęć:

Sportografia.pl
ADD Creative
Tri-fun.pl

Dziękujemy! Ogień z serca!"