szybkie pozyczki

1200 kilometrów w trzy dni na 6 stacjonarnych bieżniach – to wynik akcji „Podziel się kilometrem” przeprowadzonej podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego przez sponsora tytularnego imprezy. Tym samym uczestnikom akcji udało się wybiegać 12 tysięcy złotych na wdrożenie programu wczesnej diagnozy autyzmu u dzieci.

Podczas imprez organizowanych pod hasłem „Podziel się kilometrem” przez PZU układ jest prosty – 10 złotych wsparcia za każdy przebiegnięty kilometr na charytatywny cel. Nie inaczej było podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Tym razem beneficjentem była Fundacja SYNAPSIS. Przez trzy dni uczestnicy akcji pokonali dystans 1200 kilometrów, dzięki czemu sponsor, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przekazał Fundacji 12 tysięcy złotych.

- Zebrane środki przeznaczamy na upowszechnianie nowatorskiego programu wczesnego wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu u najmłodszych dzieci. W wypadku autyzmu kluczowe jest, aby wykrywać już pierwsze niepokojące objawy i stymulować rozwój dziecka. Im wcześniej podejmiemy działania, tym większa szansa na sukces. Chcemy, aby docelowo program wykrywania autyzmu był powszechnie dostępny i objął całą Polskę – tłumaczy psycholog i wiceprezes Fundacji SYNAPSIS Joanna Grochowska. Prywatnie Joanna jest zapaloną biegaczką.

Kilometry można było wybiegać na specjalnie przygotowanych bieżniach stacjonarnych w piątek i sobotę podczas rejestracji zawodników oraz w dniu imprezy w specjalnie wydzielonej strefie na płycie Stadionu Narodowego. Przez ten czas żadna z bieżni zliczających pokonany dystans nie stała pusta nawet przez chwilę, a łączny pokonany przez ochotników dystans powiększał się w średnim tempie 52 kilometrów na godzinę.

Wśród chętnych do dołożenia swojej charytatywnej cegiełki byli zarówno dorośli, jak i dzieci, ponieważ w akcji mógł wziąć każdy. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata. Przy dopingu rodziców przebiegł kilometr. W szczytnym celu pobiegli także ambasadorzy Biegiem na Pomoc, między innymi triathlonowy duet paraolimpijski Marcin Suwart i Jarek Skiba oraz dziennikarz Marek Kacprzak, który na bieżni pokonał imponujący dystans 25 kilometrów. Wśród osób chętnych do podzielenia się kilometrem znalazła się także aktorka Karolina Gorczyca oraz utytułowany polski maratończyk etiopskiego pochodzenia – Yared Shegumo.

– 1200 kilometrów w trzy dni to imponujący wynik. Daje to średnie tempo około 52 kilometrów na godzinę na 6 bieżniach. Osobiście liczyłem na tysiąc kilometrów, tymczasem udało się przebiec niemal o 200 więcej. Teraz mam nadzieję, że nadarzy się jeszcze okazja, by poprawić ten wynik – powiedział Łukasz Kościuczuk odpowiedzialny w Fundacji SYNAPSIS za promocję i fundraising.

Przed nami kolejne duże jesienne imprezy biegowe, podczas których każdy z Was może pomóc w upowszechnianiu programu wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci. Bo jak wiadomo bieganie to zdrowie – nasze oraz tych, dla których biegniemy. Więcej informacji o możliwości zaangażowania znajdziecie na naszej stronie.

źródło: pomoctomoc.pzu.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa, tel./fax: (+48 22) 825 87 42, e-mail: biegiemnapomoc@synapsis.org.pl
KRS 0000045919, NIP 526-030-25-22, BNP Paribas Bank Polska SA 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001