Drukuj
Odsłony: 13610

Zrób dobry wynik dla dzieci z autyzmem podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Weź udział w akcji „Podziel się kilometrem", a sponsor tytularny największego polskiego maratonu przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr na program wczesnej diagnozy autyzmu.

- Zgodnie z hasłem „Podziel się kilometrem", zadaniem każdego biegacza jest pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra na bieżni dostępnej w specjalnej strefie PZU. Za każdy kilometr pokonany na bieżni, PZU przekaże 10 złotych na program wczesnego wykrywania autyzmu. Udział w akcji może wziąć każdy – tłumaczy Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.

Joanna Grochowska, maratonka i wiceprezes Fundacji SYNAPSIS już od wielu lat dedykuje swój wysiłek sportowy osobom z autyzmem - Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, odpowiadania uśmiechem na uśmiech, komunikowania się, aż po rekord świata, jakim jest możliwość samodzielnego życia. Ten rekord mogą osiągnąć dzięki wczesnej diagnozie i właściwej terapii.

Akcja PZU „Podziel się kilometrem" polega na promocji i zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania. To nie tylko okazja do odrobiny wysiłku, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale również możliwość pomocy innym. Poprzez swój udział w akcji, każda osoba może przyczynić się do realizacji celu charytatywnego, jakim jest przekazanie przez PZU pieniędzy na określoną fundację, stowarzyszenie czy inny podmiot potrzebujący wsparcia.

Wszyscy biegnijmy na pomoc, wspierając finansowo terapię osób z autyzmem. Dozwolonym dopingiem niech będzie dla nas wszystkich fakt, że aż 15% dzieci wcześnie zdiagnozowanych i objętych odpowiednim programem terapii ma szansę na znaczną poprawę funkcjonowania i samodzielne, satysfakcjonujące życie w przyszłości!

Zapraszamy do strefy „Podziel się kilometrem":
- piątek, 26 września, godz. 15:00-20:00, biuro zawodów,
- sobota, 27 września, godz. 10:00-20:00, biuro zawodów,
- niedziele, 28 września, godz. 10:00-15:00, płyta stadionu.

Szczegóły dot. lokalizacji i innych atrakcji z naszym udziałem wkrótce na www.facebook.com/biegiemnapomoc.

Dołącz do naszej akcji! Zadbaj o siebie i innych! Podziel się kilometrem!