Drukuj
Odsłony: 6880

Zaplanowany już w ten weekend JBL Triathlon Sieraków na stałe wpisał się już w harmonogramy imprez sportowych i podbił serca miłośników triathlonu. W tym roku – dzięki zaangażowaniu reprezentacji „Biegiem na pomoc" – zawody będą okazją do tego, by wesprzeć szczytny cel i dobrze się bawić. Ze względu na rekordową frekwencję uczestników i zwiększone limity startowe, akcję będzie mogło wspomóc nawet ponad 1600 „ludzi z żelaza".

Wśród reprezentantów Teamu Biegiemnapomoc.pl, którzy zapowiedzieli swój udział w zawodach będą: aktor i reżyser, Piotr Nowak oraz dziennikarz i maratończyk, Marek Kacprzak. Ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc" wspierają Fundację SYNAPSIS w zbiórce funduszy na pierwszy w Polsce program diagnozy autyzmu i kompleksowej terapii (m.in. psychologiczno – pedagogicznej) dla niemowląt i małych dzieci. Poza tym promują wiedzę na temat autyzmu.

To dopiero początek

– Mamy nadzieję, że do naszych gości dołączą też inni triathloniści startujący w Sierakowie. Wystarczy, że umieszczą na swoich strojach hasło lub logo akcji i w ten sposób pomogą promować wiedzę na temat niepełnosprawności jaką jest autyzm – mówi Wojciech Kruczyński dyrektor Endu Sport i współorganizator JBL Triathlon Sieraków. –Wierzymy, że rozpoznawalne nazwiska w połączeniu z dobrym sercem wszystkich uczestników i lokalnej społeczności pozwolą Fundacji SYNAPSIS pomóc najmłodszym. Akcja będzie kontynuowana również przy okazji kolejnych imprez w ramach ENEA Tri Tour.

Wkrótce do grona Piotra Nowaka i Marka Kacprzaka dołączą kolejni znani ambasadorzy. Tegoroczna, rekordowa edycja JBL Triathlon Sieraków wpisuje się bowiem w nową odsłonę akcji Fundacji SYNAPSIS. Jedną z trzech możliwości przyłączenia się do niej jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu poprzez start w koszulkach z informacją o autyzmie („Nieść Wieść"). Pozostałe dwie są wyrazem internetowej („Sercem Będąc z maluchami z autyzmem") i finansowej solidarności z najmłodszymi („Wspierać i Zbierać"). Więcej informacji na www.biegiemnapomoc.pl

Zaangażowanie drużyny „Biegiem na pomoc" doskonale wpisuje się w niepowtarzalny, rodzinny klimat imprezy w Sierakowie, która zyskała sympatię triathlonistów, ich przyjaciół, rodzin i kibiców. Począwszy od pierwszej edycji coraz liczniej odwiedzają oni Sieraków i łączą start z wypoczynkiem. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z rekordowym zainteresowaniem w Sierakowie zostanie zastosowany tzw. start barceloński (czyli falami co 10 minut). Uczestnicy, którzy wystartują na dłuższym dystansie pokonają najpierw 1900 m pływania w Jeziorze Jaroszewskim, 90 km jazdy na rowerze oraz na trasie Sieraków-Kwilcz oraz 21,1 km trasy biegowej. Drugi wariant będzie o połowę krótszy.

Przedsmak Poznania

Dla zawodników, osób towarzyszących i kibiców organizatorzy JBL Triathlon Sieraków przygotowali wiele dodatkowych atrakcji.

– Wśród nich będzie m.in. duathlon Tri Kids, na który niedawno rozpoczęły się zapisy oraz Elite Tri Trace, czyli wyścig na profesjonalnym trenażerze. Współorganizatorem zawodów dla dzieci jest klub Cityzen, a z kolei drugie wydarzenie odbywa się we współpracy z Grupą Shimano – przyznaje Wojciech Kruczyński i dodaje, że podczas imprezy w Sierakowie będzie można odwiedzić również specjalną strefę Expo, gdzie zaprezentowane zostaną m.in. triathlonowe nowości. Całym zawodom będzie towarzyszyć też oprawa muzyczna.

Harmonogram startowy JBL Triathlon Sieraków:

SOBOTA 31.05.2014
8.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów
9:00 – start Triathlonu Sieraków na dystansie długim
13:00 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
17:00 – ceremonia wręczenia nagród Triathlonu Sieraków na dystansie długim

NIEDZIELA 01.06.2014

9:00 – start pierwszej grupy Triathlonu Sieraków na dystansie krótkim
11:00 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
14:15 – ceremonia wręczenia nagród Triathlonu Sieraków na dystansie krótkim

Szczegóły: http://www.triathlonsierakow.pl/pl/info/harmonogram

Impreza w Sierakowie zainauguruje ENEA Tri Tour i będzie przedsmakiem jego głównego wydarzenia – ENEA Poznań Triathlon. Podobnie, jak w Sierakowie, podczas poznańskiej imprezy zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie pokaz znanej z poprzedniej edycji Grupy Akrobacyjnej „Żelazny". W tym roku wystąpią oni nad Poznaniem aż czterokrotnie. Ponadto dzień przed startem ENEA Poznań Triathlon odbędzie się triathlon dla dzieci. Organizatorzy szykują też wiele innych pozasportowych atrakcji, o których będą informować na bieżąco.

W czasie przygotowań do ENEA Poznań Triathlon w stolicy Wielkopolski odbędzie się szereg imprez sportowych. Szczegóły zostaną przedstawione wkrótce:

Wydarzenia związane z przygotowaniami do ENEA Poznań Triathlon:

 1. 08.06.2014 ENEA Tri Tour Cross Duathlon (duathlon na poznańskiej Cytadeli)
 2. 15.06.2014 ENEA Tri Tour Duathlon Kids (duathlon dla dzieci w parku przy Arenie)
 3. 29.06.2014 ENEA Tri Tour Iron Swim (maraton pływacki nad Maltą)
 4. 20.07.2014 ENEA Tri Tour Aquathlon (aquathlon nad Maltą)

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

 1. 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
 2. 20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
 3. 06.07.2014 Triathlon Szczecin
 4. 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
 5. 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
 6. 31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
 7. 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo