szybkie pozyczki

9 czerwca (sobota) od godz. 11:00 na parkingu Fundacji SYNAPSIS przy ul. Ondraszka 3 (Pole Mokotowskie przy stadionie SKRY, wjazd od ulicy Wawelskiej) odbędzie się Czelendż 70,3 i 16’’, czyli Rowerkowe Mistrzostwa Świata 2018. W otwartych dobroczynnych wyścigach na dystansie 70,3 metra oraz rowerkach dziecięcych z kołami 16 cali z bocznymi kółkami - startować będa DOROŚLI!  Wydarzenie wspierają ambasadorzy akcji "Biegiem na pomoc" aktorzy Piotr Nowak i Bartek Topa. Wszystkie opłaty startowe oraz darowizny zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS na wyprzedzanie autyzmu u maluchów w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”.

10 czerwca (sobota) o godz. 12:00 na parkingu Fundacji SYNAPSIS przy ul. Ondraszka 3 na Polu Mokotowskim odbędzie się Czelendż 70,3 i 16’’, czyli Rowerkowe Mistrzostwa Świata Warszawa 2017. W otwartych dobroczynnych wyścigach na rowerkach dziecięcych z kołami 16 cali i bocznymi kółkami rywalizować będą m.in. ambasadorzy akcji "Biegiem na pomoc" aktorzy Piotr Nowak i Bartek Topa. Wszystkie opłaty startowe zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS na wyprzedzanie autyzmu u maluchów w rmach Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”.

Szanowni. Udało się. Mogę w spokoju wypełnić aplikację o tytuł Rycerza Sufferlandrii :) Przejechałem cięgiem 10 godzin zajęć spinningowych. Zapewne nie będzie tajemnicą, że po wszystkim najbardziej bolał mnie tyłek.

Kręć z nami kilometry dla dzieci z autyzmem. Podbij Sufferlandię w słusznej sprawie! 

Już 13 maja w sobotę zapraszamy na imprezę z cyklu The Sufferfest, czyli maraton rowerowy, podczas którego Michał Jeżewski (Z zasady jestem nieśmiały - wywiad z Michałem Jeżewskim) reprezentujący KS Niemaniemogę & Biegiemnapomoc.pl będzie walczył o tytuł Rycerza Sufferlandii. The Sufferfest to 10 godzin prawdziwie morderczego treningu rowerowego z prawem do jednej 10 minutowej przerwy.

Było pobiegane, byli przyjaciele i nieznajomi, było "Sto lat". Były zakwasy, pęcherze i podarte skarpetki. Było warto!

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołączyli się do akcji Urodzinowe "Biegiem na pomoc" Gracji nawet ciepłą myślą i trzymaniem kciuków - DZIĘKUJĘ!

A każdemu, kto wpłacił na Fundację SYNAPSIS mogę jedynie powiedzieć, że zrobił mi najlepszy prezent urodzinowy!

Kolejne ćwierćwiecze będzie dobre!

~ Gracja

Przedmiotem licytacji jest pierwsze, złote miejsce startowe, na dystansie SPRINT (750m pływania, 20km na rowerze i 5km pływania), w zawodach Torus Triathlon IN DA HOUSE 2017.  To jedyne tego typu w Polsce, zimowe zawody triathlonowe pod jednym dachem! Torus Triathlon IN DA HOUSE odbędzie się 25 lutego w gdańskim kompleksie biurowym Alchemia. 

Szukamy Bohaterów do Sztafety Fundacji SYNAPSIS & Biegiemnapomoc.pl, którzy 25 lutego wystartują w Torus Triathlon In Da House 2017!

Jak się zgłosić? To trzy proste kroki. Zrób je już dziś!

KROK 1
Zrób #KMnazdrowie, czyli dowolny trening. Możesz popłynąć, pokręcić na rowerze, pobiec, wiosłować, skakać na skakance ... cokolwiek, co wyzwala w Tobie endorfiny.

KM na zdrowie!

Chcesz wystartować w Torus Triathlon IN DA HOUSE 2017? Chcesz zrobić coś naprawdę szlachetnego? Weź udział w naszej zabawie „Km na zdrowie” i pomóż dzieciom zagrożonym autyzmem zmniejszyć dystans dzielący ich od samodzielnego i szczęśliwego życia!

Jak pomagać? I jak wygrać start w TTIDH 2017? To proste.

Cześć Wam!
Jest sprawa i zorganizowana akcja! W lutym trzynasty raz będę kończyć trzynaste urodziny - przypadek?! Ćwierćwiecze to poważny czas, w którym warto zrobić coś dla innych a nie myśleć tylko o sobie. Stąd wszystkich Was i każdego z osobna zapraszam do spędzenia tego dnia ze mną, robiąc trochę dobra.

Pływasz? Biegasz? A może jeździsz rowerem? Możesz wystartować w sztafecie triathlonowej w biurowcu, pod dachem. Amatorzy, debiutanci, zawodowcy, entuzjaści triathlonu po raz trzeci staną do rywalizacji w sportowej części kompleksu Alchemia w Gdańsku podczas Torus Triathlon In Da House. 72 zawodników indywidualnych i 12 sztafet! Imprezę zaplanowano na 25 lutego 2017 roku. ZGŁOŚ SZTAFETĘ >>>

25 czerwca ponad 50 zawodników z całej Polski wzięło udział w EuCO Rowerkowych Mistrzostwach Świata Szusz 2016, czyli w dobroczynnych zawodach w chodnikowej jeździe na czas na rowerkach dziecięcych z kołami 16’. Zmagania otworzyli niepełnoletni „przedskoczkowie”, którzy do czerwoności rozgrzali twarz Grzegorza Golonki, który tego dnia wyłożył na torze rowerkowego ścigania swoje najlepsze perskie dywany. Kilku juniorów popisało się mrożącą krew w żyłach brawurową jazdą wzdłuż stanowiących bandę samochodom z floty patrona zawodów firmy EuCO. Na pomoc „eukokarom” rzucił się - jeszcze przytomny tego dnia - sMentor.

PZU i akcja „Podziel się kilometrem" ponownie wesprą realizowany przez Fundację SYNAPSIS program „Badabada". Już drugi raz dzielenie się dobroczynnymi kilometrami odbędzie się podczas  PZU Maratonu Karkonoskiego rozgrywanego w Szklarskiej Porębie. Pomóc może każdy, kto w dniach 2 i 3 lipca odwiedzi strefę "Podziel się kilometrem" zlokalizowaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift w Szklarskiej Porębie i pokona przynajmniej 1 km na bieżni, rowerku lub orbitreku. Sponsor tytularny karkonoskich zawodów przekaże 10 zł za każdy pokonany w ten sposób kilometr. Pieniądze dofinansują rozwój „Badabada" Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu.

Akcja PZU „Podziel się kilometrem" polega na promocji i zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania. To nie tylko okazja do odrobiny wysiłku, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale również możliwość pomocy innym. Poprzez swój udział w akcji, każda osoba może przyczynić się do realizacji celu charytatywnego, jakim jest przekazanie przez PZU pieniędzy na określoną fundację, stowarzyszenie czy inny podmiot potrzebujący wsparcia.

Zapraszamy do strefy „Podziel się kilometrem" w miasteczku VII PZU Maratonu Karkonoskiego:
- sobota, 2 lipca, godz. 9:00 – 17:00,
- niedziela, 3 lipca, godz.9:00 – 13:30.

Dołącz do naszej akcji! Zadbaj o siebie i innych! Podziel się kilometrem!

www.maratonkarkonoski.pl
www.pomoctomoc.pzu.pl

 

Zapraszamy na EuCO Rowerkowe Mistrzostwa Świata, czyli dobroczynne zawody w chodnikowej jeździe na czas na rowerkach dziecięcych z kołami 16’’. Tegoroczne zawody rozegrane zostaną 25 czerwca (sobota) ok. godz. 17:20 w Suszu - stolicy polskiego triathlonu i miejscu narodzin akcji „Biegiem na pomoc”. 100 zawodników ścigać się będzie na prestiżowej trasie EuCO Susz Triathlon 2016

Zapraszamy na infoShare Beach Running powered by Premedia Solutions. 19 maja o godz. 7:00 pobiegnij gdańską plażą razem z uczestnikami konferencji infoShare aby pomóc dzieciom zagrożonym autyzmem, a firma Premedia Solutions przekaże 5 zł za każdy kilometr na rozwój Badabada.pl.

Robiąc Sport Robić Dobro - to marzenie urodzinowe Halinki Nowak, naszej Przyjaciółki z Poznania, autorki bloga "Robię Sport". Z okazji swoich urodzin Halinka postanowiła zostać "ultraską". W sobotę 7 listopada o godz. 6:30 zaczyna swój urodzinowy bieg wokół Malty na dystansie 70 km. Dołącz do niej i rób dobro robiąc sport: pobiegnij z jubilatką, a w zamiast tortu lub kwiatów przekaż darowiznę na wczesne wykrywanie autyzmu u dzieci.

Bądź jak kolarz PRO! Już dziś zamów zestaw naklejek na rower, jakich używali w sezonie 2015 zawodowi kolarze CCC Sprandi Polkowice. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS na wyprzedzanie autyzmu u maluchów, czyli jego wczesne wykrywanie.

Nasz człowiek na Galapagos! 9 października Michał Jeżewski stanie na starcie dwudniowych zawodów rozgrywanych na Galapagos. Ubiegłoroczną edycję tego wyjątkowego wyścigu ukończyło jedynie 8 zawodników. Dopingujcie Michała wspierając jego zbiórkę pieniędzy pt. "Galapagos Czelendż, czyli jak Jeż odkrywa Amerykę". Poniżej prezentujemy treść zbiórki na siepomaga.pl.

PZU i akcja „Podziel się kilometrem" ponownie wesprą realizowany przez Fundację SYNAPSIS program „Badabada". Dzielenie się dobroczynnymi kilometrami odbędzie się tym razem podczas VII PZU Maratonu Karkonoskiego rozgrywanego w Szklarskiej Porębie. Pomóc może każdy, kto w dniach 1 i 2 sierpnia odwiedzi strefę "Podziel się kilometrem" zlokalizowaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift w Szklarskiej Porębie i przebiegnie przynajmniej 1 km na jednej ze specjalnych bieżni. Sponsor tytularny karkonoskich zawodów przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty w ten sposób kilometr. Pieniądze dofinansują rozwój „Badabada" Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu.

W ubiegłą sobotę 11 lipca, podczas Volvo Triathlon Series w Nieporęcie, odbyły się niecodzienne dobroczynne zmagania - II Rowerkowe Mistrzostwa Świata. Prawie 50 śmiałków ścigało się na dystansie 70,3 m, na rowerkach z kołami 16 cali. A wszystko po to, aby zebrać fundusze na "Badabada" - Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu. W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto lubi rywalizację - nie koniecznie na poważnie, a ponadto potrafi jeździć na dziecięcym rowerku. Wymagana była wcześniejsza rejestracja i opłata wpisowego w wysokości 50 zł lub więcej. Nowością w tym roku były starty korespondencyjne za pomocą zawodników do wynajęcia.

Zrób dobry wynik dla dzieci z autyzmem i weź udział w dobroczynnych Rowerkowych Mistrzostwa Świata Nieporęt 2015. Udowodnij, że jesteś szybki nie tylko na czasówce. Stań w szranki chodnikowej jazdy na czas na dziecięcym rowerze z kołami 16'' na dystansie 70,3 metra. Wszystkie opłaty startowe zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS na "Badabada" Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu. Zapraszają Przyjaciele "Biegiem na pomoc": Nowy, MKON i Sportowy Jeż Poranny!

27 lipca podczas EuCO Susz TRiathlon odbyły się Mistrzostwa Świata w Skokach na Bombę, czyli "SelerBrity Susz Splasz 2015". Podczas pierwszego tegorocznego dobroczynnego czelendżu zebraliśmy 809 zł. Pieniądze są już na koncie ‪"‎Badabada"‬ Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu. Pozwolą one na przeprowadzenie konsultacji dla ośmiu dzieci zagrożonych autyzmem.

147 kilometrów w czasie poniżej 20 godzin! To cel Krzysztofa Mańkowskiego na tegoroczny „147 Ultra", czyli bieg ze Szczecina do Kołobrzegu. Krzysztof to trzydziestolatek z Olsztyna, zapalony biegacz, wujek dziewczynki z autyzmem. To będzie jego kolejny bieg ultra zadedykowany osobom z autyzmem. Kibicujcie mu wspierąjac jego zbiórkę na www.siepomaga.pl/r/makeruneasier.

O co biega z tym niebieskim? O AUTYZM! Weź udział w wieczornym slow joggingu po Warszawie z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Startujemy 2 kwietnia 2015 (czwartek) o godz. 20:00 z placu u podnóża podbiegu pod Agrykolę w Warszawie (sprawdź jak dojechać na mapie na stronie głównej www.biegiemnapomoc.pl ). Trasa biegu będzie wiodła wzdłuż świecących tego dnia na niebiesko budynków m.in. Sejmu RP, Pałacu Prezydenckiego oraz Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy otrzymają od nas specjalne fluorescencyjne niebieskie opaski.

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za wsparcie okazane w 2014 roku osobom z autyzmem w ramach akcji „Biegiem na pomoc". Wasze zaangażowanie w upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu i zbiórkę środków pozwala nam realizować nowatorski Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada" i zwiększać szanse dzieci z autyzmem na uzyskanie samodzielności.

14 lutego (Walentynki) przyjdź na Wielkie Otwarcie Gravitan Adgar i zrób dobry wynik dla dzieci z autyzmem! Weź udział w zawodach Gravitan Indoor Triathlon rozgrywanych w najnowocześniejszym klubie fitness w Polsce, a gospodarz zawodów przekaże na diagnozę dzieci z autyzmem 1 zł za każdy kilometr przebyty przez Ciebie podczas zawodów.

7770 pięter to łączny wynik, jaki uzyskali podczas sobotniego Marriott Everest Run Agata Matejczuk, Krzysztof Mańkowski i Paweł Śliwiński – trójka śmiałków startujących w barwach akcji „Biegiem na pomoc". Swój wynik zadedykowali osobom z autyzmem.

Wyścig rozpoczął się o godzinie 8:00 w sobotę 24 stycznia. Przed każdym z zawodników stało takie samo zadanie – pokonać 65 razy 42 piętra luksusowego wieżowca o własnych siłach i tym samym pokonać różnicę wysokości równą 8850 metrów., bo tyle właśnie mierzy Mount Everest - najwyższa góra świata. Limit czasu organizatorzy ustalili na 24 godziny.

To jest szczyt wszystkiego! Krzysztof Mańkowski (http://makeruneasier.pl/) postanowił po raz kolejny przebiec wszystko i przy tej okazji wesprzeć akcję „Biegiem na pomoc". Tym razem mierzy naprawdę wysoko!

Już 24 stycznia 2015 (sobota) wystartuje w Marriott Everest Run (http://www.everestrun.pl/). Celem Krzyśka będzie wspięcie się na wysokość równą najwyższej górze świata – 8850 metrów. Oznacza to, że Kris będzie musiał pokonać 42 piętra (136,5 m w pionie) 65 razy. To aż 2730 pięter! Bieg zaczyna się o godz. 8:00 i potrwa maksymalnie 24 godziny.

Podsumowanie tegorocznego sezonu "Biegiem na pomoc" przypadło na 6 grudnia. Trzeba przyznać, że o ile na pogodę i wspólne lepienie bałwana nie mogliśmy liczyć, tak na ambasadorach i przyjaciołach „Biegiem na pomoc" możemy polegać jak na Zawiszy. Udowodnili to, po raz kolejny nas nie zawodząc i przychodząc w silnym składzie do Fundacji SYNAPSIS, by razem świętować finał tegorocznej edycji akcji.

– Oficjalna inauguracja kompleksu biurowego Adgar Park West po jego spektakularnej metamorfozie połączona została z zawodami charytatywnymi AdgarFit Challenge, w których udział wzięli przedstawiciele firm z sektora nieruchomości komercyjnych. Firmy biorące udział w AdgarFit Challenge przekazały 15 000 zł Fundacji SYNAPSIS pomagającej dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Środki przeznaczone zostaną na wsparcie kampanii edukacyjnej „Biegiem na pomoc" i programu wczesnej diagnozy autyzmu.

1200 kilometrów w trzy dni na 6 stacjonarnych bieżniach – to wynik akcji „Podziel się kilometrem” przeprowadzonej podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego przez sponsora tytularnego imprezy. Tym samym uczestnikom akcji udało się wybiegać 12 tysięcy złotych na wdrożenie programu wczesnej diagnozy autyzmu u dzieci.

Zrób dobry wynik dla dzieci z autyzmem podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Weź udział w akcji „Podziel się kilometrem", a sponsor tytularny największego polskiego maratonu przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr na program wczesnej diagnozy autyzmu.

Po spektakularnym sukcesie Rowerkowych Mistrzostw Świata, czyli Czelendżu 70,3/16" mamy dla Was kolejne sportowo-charytatywne wyzwanie. Jak je podjąć? Tym razem do wzięcia udziału wystarczy pozytywna energia, dowolna aplikacja rejestrująca bieg oraz aktywne konto na Facebooku. Ruszamy!

10150 złotych – to kwota, którą na rzecz akcji „Biegiem na pomoc” przekazała firma LABOSPORT Polska – organizator cyklu Garmin Iron Triathlon 2014. Tym samym GIT 2014 wpisał się na karty historii sportu jako pierwsza w Polsce charytatywna impreza triathlonowa. Również pod względem sportowym tegoroczna edycja była owocna dla teamu „Biegiemnapomoc.pl”.

42 sekundy. Tyle wynosi nieoficjalny rekord świata w jeździe na czas na dystansie 70.3m na rowerku dziecięcym z kołami w rozmiarze 16 cali. W najbliższą sobotę o godzinie 18:30 przy Gdyńskim Akwarium odbędą się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie, czyli Czelendż 70,3m i 16''. Dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS na program wczesnego wykrywania autyzmu.

- Podjęliśmy się niebywale trudnego wyzwania, którego sukces tylko w części zależy od nas. Mamy jednak nadzieję, że dzięki współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i darczyńcami uda nam się osiągnąć cel. A jest nim samodzielne życie tysięcy dzieci zagrożonych autyzmem – tymi słowami Michał Wroniszewski, prezes Fundacji SYNAPSIS relacjonuje postęp budowy nowatorskiego programu wczesnego wykrywania autyzmu u małych dzieci.

Bez zbędnych wstępów. Zobaczcie, co nowego wymyślił Piotr Nowak i Marcin Konieczny.

"21 czerwca staruję w Triathlonie Karkonoskim na dystansie 1/2 Ironmana. Jako reprezentant Klubu "Biegiem na pomoc" postanowiłem nadać swoim zmaganiom dodatkowy sens: chcę zebrać co najmniej 5000 zł na program wczesnego wykrywania autyzmu prowadzony przez Fundację SYNAPSIS.

Zaplanowany już w ten weekend JBL Triathlon Sieraków na stałe wpisał się już w harmonogramy imprez sportowych i podbił serca miłośników triathlonu. W tym roku – dzięki zaangażowaniu reprezentacji „Biegiem na pomoc" – zawody będą okazją do tego, by wesprzeć szczytny cel i dobrze się bawić. Ze względu na rekordową frekwencję uczestników i zwiększone limity startowe, akcję będzie mogło wspomóc nawet ponad 1600 „ludzi z żelaza".

Już w najbliższą niedzielę 25 maja Iwona Guzowska, Bartek Topa, Piotr Nowak i Robert Rozmus – ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc" – wystartują w zawodach Garmin Iron Triathlon w Piasecznie. Swój start na dystansie ¼ Ironman zadedykują osobom z autyzmem.

- Garmin Iron Triathlon Piaseczno inauguruje sezon startowy grupy ambasadorów „Biegiem na pomoc". W niedzielę wystartuję razem z Iwoną Guzowską, Piotrkiem Nowakiem i Robertem Rozmusem. W grupie ambasadorów są także Tomek Karolak, Marek Kacprzak oraz prekursorzy paratriathlonu w Polsce, czyli Jarek Skiba i Marcin Suwart. Startując w zawodach triathlonowych popularyzujemy wczesną diagnostykę autyzmu – mówi aktor Bartek Topa.

Enea Tri Tour to cykl zawodów triathlonowych, na których gościć będzie akcja "Biegiem na pomoc". Cykl, który łączy wspólna klasyfikacja generalna, został on stworzony, aby zwiększyć atrakcyjność poszczególnych imprez, a zarazem pomóc zawodnikom ułożyć triathlonowy kalendarz na kolejny rok.

Szusz Triathlon, czyli zawody, na których 7 lipca 2012 roku zainaugurowaliśmy akcję "Biegiem na pomoc", zostały partnerem akcji "Biegiem na pomoc". Na expo tegorocznych zawodów znajdziecie nasze stoisko, a na trasie będziecie mogli się ścigać i kibicować naszym ambasadorom i członkom klubu.

Garmin Iron Triathlon, pierwszy w Polsce cykl imprez triathlonowych realizowany przez LaboSport, wspiera akcję "Biegiem na pomoc".  Poza sportowymi emocjami, każdy zawodnik startujący w cyklu na dystansie 1/4 Ironmana będzie wspierał Fundację SYNAPSIS. Z każdego zapisanego uczestnika na ten dystans, organizator przekaże na fundację 5 zł. Środki pozyskane w ten sposób będą przeznaczone na program wykrywania autyzmu u niemowląt.

"Pokaż plecy" to zrealizowana w kwietniu 2014 roku biegowa rozgrzewka przed właściwą częścią akcji "Biegiem na pomoc". Celem, skorelowanej z Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu oraz inauguracją sezonu biegowego, rozgrzewki było zachęcenie biegaczy do upowszechniania wiedzy na temat autyzmu i podkreślania wagi wczesnego wykrywania tego zaburzenia.

W 2013 roku powołaliśmy do życia Team Biegiemnapomoc.pl, w którego skład wchodzą ludzie, dla których sport jest całym ich życiem albo okazjonalną przygodą. Na czele Teamu Biegiemnapomoc.pl stanął Bartek Topa. W skład grupy weszli także Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Magdalena Boczarska, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Łukasz Grass, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska, Paulina Sykut, Sidney Polak, Marek Kacprzak oraz duet Marcin Suwart i Jarek Skiba.

Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa, tel./fax: (+48 22) 825 87 42, e-mail: biegiemnapomoc@synapsis.org.pl
KRS 0000045919, NIP 526-030-25-22, BNP Paribas Bank Polska SA 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001